BEZ NOCNYCH PRZEJAZDÓW

 

Rosyjskie perły: Petersburg i Moskwa 

 

 Moskwa - Nowogród Wielki - Sankt Petersburg - Wilno

 

 

 

- Tajemnice Bursztynowej Komnaty
- Muzeum sztuki i malarstwa Ermitaż
- Nowogród Wielki - kolebka Księstwa Ruskiego
- Moskiewski Plac Czerwony
- Perły Galerii Trietiakowskiej
- Wilno z Ostrą Bramą

 

 

 

 

 

Program ramowy

1 dzień:
Wyjazd z Polski wg rozkładu jazdy. Przejazd w stronę Łotwy na nocleg tranzytowy. Obiadokolacja*. Nocleg.

 

2 dzień
Śniadanie. Przejazd na granicę łotewsko-rosyjską. Po przejściu granicy dalsza podroż do Petersburga. Przyjazd do hotelu w godzinach wieczornych. Zakwaterowanie. Obiadokolacja*. Nocleg.

 

3 dzień
Śniadanie. Objazdowe zwiedzanie Petersburga: Wyspa Wasilewska, Pole Marsowe, krążownik Aurora, Monaster Smolny, Newski Prospekt, Twierdza Pietropawłowska oraz zwiedzany wewnątrz sobór świętych Piotra i Pawła – nekropolia carów. Przejazd do położonego nad morzem Peterhofu - dawnej letniej rezydencji carskiej. Spacer po parku angielskim ze słynną Wielką Kaskadą złożoną z 39 połyskujących złotem posągów w dynamicznych pozach. Park francuski i Wielki Pałac z zewnątrz. Przyjazd do Carskiego Sioła - XVIII wiecznego kompleksu pałacowo- parkowego, którego największą chlubą jest odrestaurowana Komnata Bursztynowa. Wejście do pałacu i zwiedzanie komnaty. Powrót do Petersburga. Obiadokolacja*. Nocleg.

 

4 dzień
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Kontynuacja zwiedzania Petersburga. Wejście do Ermitażu jednego z najsłynniejszych muzeów świata, mieszczącym swoje eksponaty w pięciu pałacach nad brzegiem Newy. To tu możemy zobaczyć malarstwo takich artystów jak Picasso, Rembrandt, Rubens, Tycjan i innych. Przejazd do Nowogrodu Wielkiego. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja*. Nocleg.

 

5 dzień
Śniadanie. Spacer po Nowogrodzie Wielkim - mieście, które nadało początek historii Rusi, kiedy to kniaź Ruryk założył tu stolice swojego księstwa. Zobaczymy m.in. Kreml z Soborem św. Zofii, do którego wejście stanowią zabytkowe drzwi płockie. Przejazd w stronę Moskwy. Przyjazd do stolicy rosyjskiej w godzinach wieczornych. Obiadokolacja*. Nocleg.

 

6 dzień
Śniadanie. Objazdowe zwiedzanie Moskwy - Worobiowe Wzgórza, Nowy Arbat, Sobór Chrystusa Zbawiciela, Teatr Bolszoj, Łubianka, Kitaj Gorod (wszystkie obiekty z zewnątrz). Zwiedzanie Kremla z przewodnikiem: Car-dzwon i Car-armata oraz wejście do Soborów Archangielskiego, Zaśnięcia Matki Bożej i Soboru Zwiastowania. Obiadokolacja*. Nocleg.

 

7 dzień
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu. Kontynuowanie poznawania Moskwy. Zwiedzanie Galerii Trietiakowskiej, najsłynniejszej w Moskwie, a może nawet w całej Rosji, galerii malarstwa rosyjskiego. Warto tam zobaczyć ikony Rublowa, który jest uznawany za najwybitniejszego twórcę ikon. Po południu wyjazd w stronę granicy rosyjsko-łotewskiej. Zakwaterowanie w hotelu na nocleg tranzytowy. Obiadokolacja*. Nocleg.

 

8 dzień
Po śniadaniu wyjazd w stronę Wilna - stolicy polskiego romantyzmu. Spacer po mieście z przewodnikiem, gdzie zobaczymy: Ostrą Bramę z cudownym obrazem Matki Boskiej Ostrobramskiej, kościół św. Teresy, jeden z nielicznych w Europie trójkątny rynek, kościół i klasztor św. Ducha, gotycki kościółek św. Anny, barokowy kościół świętych. Piotra i Pawła na Antokolu, cmentarz na Rossie. Obiadokolacja*. Nocleg.

 

9 dzień
Po śniadaniu wyjazd do Polski. Powrót do kraju w godzinach popołudniowych.

 

 

Zakwaterowanie

8 noclegów w hotelach o standardzie lokalnych ***, pokoje 2 osobowe z łazienkami. Pokoje wyposażone w TV.

 

UWAGA: Kolejność realizacji programu może ulec zmianie.

 

Osoby podróżujące same mogą uniknąć dopłaty za pokój jednoosobowy wyrażając chęć i zgodę na dokwaterowanie do pokoju 2 lub 3 osobowego (ew. 2 os. z dostawką) . Dopłatę za pokój jednoosobowy pobieramy wyłącznie od osób, które chcą być zakwaterowane same w takim pokoju.

 

 

 

TERMINY I CENY

Sprawdz w biurze dostępność oferty i aktualną cenę!!!

Ilość miejsc przeznaczonych do sprzedaży promocyjnej na poszczególnych imprezach i terminach jest ograniczona i może zostać wyczerpana przed końcem promocji!!!

Promocja FIRST MOMENT!!!(od ceny z poniższej tabeli)

do  15.02.2018    -20% dla nowych Kientów   -25% dla stałych Klientów

 

dodatkowo:

-zaliczka tylko 15%,

-gwarancja niezmienności ceny,

-gwarancja zachowania znizki,

-gwarancja bezplatnej zmiany terminu i zwrotu kosztów,

 

Zniżka dla Stałych Klientów, która wynosi zawsze 5% aktualnej ceny podstawowej, dla każdego rodzaju imprez. Stałym Klientem jest każda osoba, która podróżowała z Almaturem w ostatnich dwóch latach.

W terminie do 31 stycznia gwarantujemy jednak Stałym Klientom skorzystanie z cen promocyjnych, nawet jeśli ilość miejsc przeznaczonych do tej promocji została wcześniej wyczerpana.
Przypominamy również o akcji „Przyprowadź Przyjaciela”. Zgodnie z jej zasadami jeśli Stały Klient poleci imprezę Almaturu swoim znajomym, którzy z nami wcześniej nie podróżowali, to otrzymają oni 5% zniżki, a jego zniżka Stały Klient wzrośnie do 7,5%.

 

TERMINY

CENA KATALOGOWA

(zł/ os.)

28.04-06.05.2018

2599

02-10.06

2699

21-29.07

2599

15-23.08 2599

 

Cena zawiera:

Zakwaterowanie: 8 noclegów.
Wyżywienie: 8 śniadań w formie bufetu. (*możliwość wykupienia 8 kolacji składających się z 2 dań na ciepło, deseru i kawy lub herbaty, wody mineralnej w cenie 399 zł na osobę)
Transport: Autokar z WC, barkiem, DVD.
Ubezpieczenie: Signal Iduna S.A.
Realizacja programu turystycznego. Opieka pilota.

 

Cena podstawowa nie zawiera:
- kosztów biletów wstępu do zwiedzanych obiektów oraz ich rezerwacji (Moskwa: Kreml, Galeria Trietiakowska; Petersburg: Ermitaż, Park Peterhofu, Pałac w Carskim Siole z Bursztynową Komnatą), opłat za miejscowych przewodników, systemu AlmaTour Guide, opłaty meldunkowej w Petersburgu (ok. 140 EUR, płatne na miejscu kontrahentowi zagranicznemu),
- wizy do Rosji (350 zł) płatne w biurze. Dokumenty niezbędne do otrzymania wizy: paszport ważny co najmniej 6 miesięcy od dnia powrotu z imprezy (posiadający minimum dwie wolne strony), 1 aktualne kolorowe zdjęcie (nie starsze niż 3 miesiące od daty złożenia wniosku, wykonane „na wprost”, tło białe, wymiar 3,5 cm na 4,5 cm) oraz wypełniony wniosek wizowy (do pogrania ze strony https://visa.kdmid.ru) należy dostarczyć do biura sprzedającego minimum 30 dni przed datą rozpoczęcia imprezy,
- dopłat za dojazdy z wybranych miejscowości w Polsce, podanych w rozkładzie jazdy.

 

Informacje praktyczne

Cena podstawowa dotyczy wyjazdów z Warszawy i Białegostoku. Prosimy o zgłaszanie sprzedawcom oferty chęci wykupienia kolacji najpóźniej w dniu dopłaty do całości imprezy. Pilot rozlicza się z grupą z pobranych kwot na realizację programu. Koszty płacone za całą grupę (np. za lokalnych przewodników) są dzielone na
wszystkich jej uczestników. Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych i centrach historycznych. Kolejność realizacji programu może ulec zmianie.
Trasa przejazdu Warszawa - nocleg tranzytowy na Łotwie ok. 700 km - ok. 12 godzin. Dłuższe przerwy organizowane są co 4 godziny oraz na przystankach, gdzie wsiadają klienci.
Białe noce można zobaczyć od końca maja do połowy lipca.

 

AlmaTour Guide
Staramy sie aby program naszych wycieczek był realizowany sparawnie i w sposób jak najbardziej przyjazny dla uczestników.Dlatego na wiekszości wycieczek stosowany jest bezprzewodowy,elektnoniczny system komunikowania się pomiędzy pilotem lub przewodnikiem,a uczestnikami-AlmaTour Giude.Podczas zwiedzania miast oraz wnętrz obiektów(muzea,zamki,kościoły,pałace itp.) pilot/przewodnik korzysta z mikrofonu z nadajnikiem,a uczestnicy,z niewielkich,indywidualnych,jednorazowych słuchawek i odbiorników,co znacznie ułatwia przekazywanie informacji.

 

INFORMACJE WYJAZDOWE

1)Na trasach dojazdowych w Polsce, przy liczbie uczestników mniejszej niż 18 osób przejazd może nastąpić mikrobusem, a podczas przejazdów krajowych możliwe są przesiadki.
2)Na miejsce zbiórki należy się zgłosić 10 minut przed planowanym odjazdem autokaru.
3)Miejsca w autokarze przydzielane są według kolejności zgłoszeń. W szczególnych przypadkach, w miarę możliwości, mogą być uwzględnione życzenia Uczestników dotyczące wyboru miejsca w autokarze - dotyczy to jednak tylko sytuacji uzasadnionych np. chorobą, inwalidztwem, ciążą. Miejsca wskazuje Uczestnikom pilot w momencie wsiadania do autokaru docelowego.
4)Godziny odjazdów i przyjazdów mogą ulegać zmianom spowodowanym warunkami atmosferycznymi, sytuacją na drogach i przejściach granicznych lub inną siłą wyższą.

 

PLAN PODRÓŻY
Uwaga: godziny powrotów są godzinami orientacyjnymi
  Miasto Godz. wyjazdu Dopłata Godz. powrotu
001 Warszawa
Aleje Jerozolimskie 144, Dworzec Autobusowy Warszawa Zachodnia, stanowisko 11
07:30 0 zł  18:30
002 Białystok
ul. Zwierzyniecka 12, parking przy biurze Almatur
11:15 0 zł  15:00
101 Wrocław
ul. Sucha 1, Dworzec Autobusowy, poziom minus 2, stanowiska odjazdowe 10,11
00:15 150 zł  02:00* następnego dnia
102 Opole
ul. Dubois 9, parking na rogu ulic Dubois i 1 Maja (wjazd od ulicy Dubois)
01:30 100 zł  23:00
201 Kraków
ul. Reymonta 22, parking dla autokarów, przed wejściem na stadion Wisły (od ul. Reymonta)
00:30 200 zł  02:00* następnego dnia
202 Katowice
ul. Piotra Skargi 4, Dworzec Autobusowy, stanowiska 1-4, obok Supersamu
02:00 150 zł  23:15
203 Sosnowiec
ul. Kresowa 2, obok stacji paliw Shell i McDonald's
02:15 150 zł  23:00
204 Częstochowa
Parkingi przy restauracjach McDonald's, przy trasie DK1, zgodnie z kierunkiem podróży
03:15 100 zł  22:00
205 Radomsko
Stobiecko Szlacheckie - stacje paliw przy DK1, 436 km, zgodnie z kierunkiem podróży
04:00 100 zł  21:30
206 Piotrków Trybunalski
ul. Sikorskiego 52, stacja paliw Huzar, przy zjeździe do miasta z trasy DK1
04:30 80 zł  21:00
207 Łódź
al. Włókniarzy 227, Dworzec PKS Łódź Kaliska, przy stanowiskach 4,5,6 (wjazd od ulicy Karolewskiej)
05:30 80 zł  20:00

 

BIURO TURYSTYCZNE BUSFERIE

Serwis busferie.pl wykorzystuje tzw. pliki "cookies" (ciasteczka), w celu prawidłowego działania, bezpieczeństwa oraz komfortu Użytkownika. Pliki "cookies" to standard i nie są one groźne. Aby dowiedzieć się więcej na temat plików "cookies", zobacz Politykę prywatności.

Akceptuję ciasteczka z tej strony.