SMAKI NIEMIEC

 

 Spreewald - Berlin - Poczdam

 

- Ogórki spreewaldzkie
- Kartoffelsalat z białą kiełbasą
- Golonka z piwem
- Käsespätzle - kluseczki z serem
- Gorący Apfelstrudel
- Berlińskie piwa

 

 

Program

1 dzień:
Wyjazd z poszczególnych miast według rozkładu jazdy. Przyjazd do niemieckiego Spreewaldu. Malownicze krajobrazy, niezliczone rzeki i kanały, przepływające przez lasy i łąki oraz unikatowe gatunki roślin i zwierząt czynią ten region jednym z najpiękniejszych krajobrazowo w środkowej Europy. Ten fascynujący obszar to ponad 970 kilometrów kanałów na rzece Szprewa, poprzecinanych mostkami i śluzami. Symbolem regionu są łodzie - Kahn, które ręcznie zawiadywane przez sterników suną po wodach Szprewy, niczym po weneckiej lagunie. Ruszamy w rejs po labiryncie kanałów Szprewy. Nie bez powodu naszą kulinarną przygodę rozpoczynamy od Spreewaldu, ponieważ jest to również kraina, która ogórkami, tak! ogórkami stoi i którymi szczyci się nie mniej, niż Belgia czekoladą. Ogórki to lokalny frykas, przyrządzany tutaj na wiele sposobów, pod każdą postacią, w najrozmaitszych zalewach, w occie, ziołach, czosnku i w miodzie, z chilli czy z pieprzem. Specyficznym rodzajem są tzw. Senfgurken (z dodatkiem musztardy), wytwarzane z dużych, żółtych odmian ogórków. Po rejsie udamy się z wizytą na tradycyjny bazar ogórkowy, gdzie będziemy mogli posmakować tych słynnych spreewaldzkich przysmaków - tutaj przekonacie się, że dotąd nie mieliście pojęcia o tym warzywie. W godzinach wieczornych przyjazd do Berlina. Zakwaterowanie w hotelu. Kolacja i nocleg.

 

2 dzień:
Śniadanie. Przejazd pod symboliczne wrota Berlina - Bramę Brandenburską. Zwiedzanie miasta, m.in. Checkpoint- Charlie - najsłynniejsze przejście graniczne, East Side Galery - jeden z niewielu zachowanych kawałków wewnętrznego odcinka Muru Berlińskiego, Reichstag - siedziba parlamentu, Plac Poczdamski - ultranowoczesny kompleks architektoniczny. Spacer główną aleją Berlina - Unter den Linden z budynkiem Uniwersytetu Humboldta, zobaczymy Operę Berlińską oraz Neue Wache - Pomnik Nieznanego Żołnierza ze wzruszającą rzeźbą matki, trzymającej w rękach umierającego syna. Zwiedzanie katedry berlińskiej - protestanckiego kościoła z przełomu XIX i XX wieku, a następnie Alexanderplatz, dla chętnych wjazd na wieżę telewizyjną (cena ok.12 EUR). Berlin, jako jedna z większych międzynarodowych metropolii, ma do zaoferowania również niezwykłe bogactwo rozkoszy kulinarnych. Miasto kusi bardzo szerokim spektrum smaków - dania z ziemniaków i warzyw, dania mięsne, wyrafinowane wyroby cukiernicze, bułeczki, chleby. Znajdziemy również potrawy tradycyjne, regionalne. Dzięki temu praktycznie każdy, nawet posiadacz naprawdę wybrednego podniebienia, znajdzie tutaj coś dla siebie. Na lunch proponujemy „currywurst” podany w towarzystwie frytek lub bułeczek na papierowych tackach. Jest to tradycyjna niemiecka kiełbaska wieprzowa, grillowana i doprawiona znaczną ilością curry. O tym jak ważną przekąską jest „currywurst” świadczy fakt, że doczekała się ona własnego muzeum, znajdującego się w dzielnicy Mitte. Szacuje się, że w samym Berlinie każdego roku zjada się ok. 70 mln sztuk tego przysmaku. Amatorzy słodkości również znajdą coś dla siebie wśród tradycyjnych niemieckich potraw. Jednym z najpopularniejszych deserów jest Apfelstrudel, podawany na gorąco z bitą śmietaną lub gałką lodów. Będąc w Berlinie nie można nie skosztować kremu berlińskiego, zrobionego na bazie białego wina i koniaku. Miasto rozpieszcza także miłośników piwa, oferując swoje własne marki np. Berliner Kindl, Berliner Pilsner, Schultheiss oraz Berliner Weisse - piwo o praktycznie białym kolorze i mniejszej zawartości alkoholu lub Weizenbier - piwo pszeniczne, które pije się z sokiem bananowym. Kolacja, na której nie zabraknie piwa i niemieckich szlagierów. Nocleg.

 

3 dzień:
Po śniadaniu wyjazd do Poczdamu, miasta wpisanego na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Zwiedzanie rozpoczniemy od spaceru po ogrodach kompleksu pałacowo-ogrodowego Sanssouci, gdzie zobaczymy wybrane obiekty znajdujące się na jego terenie, m.in: Pałac, Kościół Pokoju, Łaźnie rzymskie. Kolejnym punktem programu będzie zwiedzanie pałacu Cecilienhof. Budynek inspirowany angielskim stylem Tudorów, zbudowany przez niemieckiego cesarza Wilhelma II z dynastii Hochenzollernów jest miejscem, w którym odbyła się konferencja poczdamska w 1945 roku. Dawna pałacowa mleczarnia to dziś mikrobrowar Meierei, w którym spróbujemy sezonowych przysmaków, a jeśli dopisze nam szczęście piwko wypijemy na cesarskim tarasie! Następnym punktem będzie kolonia rosyjska Alexandrówka – osiedle drewnianych domów w stylu rosyjskim, z początku XIX w. Przejazd do centrum Poczdamu, spacer po Dzielnicy Holenderskiej, gdzie zobaczymy domy z czerwonej cegły, zbudowane w stylu baroku holenderskiego. Spacer po starym mieście - Kościół św. Piotra i Pawła, ulica Brandenburska i Brama Brandenburska wzorowana na rzymskim łuku triumfalnym. Po zwiedzaniu czas na typową niemiecką kolację. Daniem głównym w duecie ze złotym napojem będzie Schweinehaxe - golonka, a dla osób przebywających na diecie proponujemy Kassler - pieczeń wieprzową. Powrót do hotelu. Nocleg.

 

4 dzień:
Po śniadaniu dokończenie zwiedzania Berlina. Spacer po słynnym bulwarze handlowym Kurfurstendamm. Czas wolny na kawę i spróbowanie niemieckiego Pfannkuchen z marmoladą lub dżemem. Ciekawostką jest powszechny żart robiony przez cukierników, którzy zamiast nadzienia z marmolady czy dżemu wypełniają ową słodycz musztardą! A więc z kogo zadrwi sobie los? Szczęśliwiec, na którego przypadnie ten żart, otrzyma od pilota upominek. Powrót do Polski w godzinach południowych.

 

Program fakultatywny

- wjazd na wieżę telewizyjną ok. 12 EUR

 

Osoby podróżujące same mogą uniknąć dopłaty za pokój jednoosobowy wyrażając chęć i zgodę na dokwaterowanie do pokoju 2 lub 3 osobowego (ew. 2 os. z dostawką) . Dopłatę za pokój jednoosobowy pobieramy wyłącznie od osób, które chcą być zakwaterowane w takim pokoju.

  

  

TERMINY I CENY

Sprawdz w biurze dostępność oferty i aktualną cenę!!!

Ilość miejsc przeznaczonych do sprzedaży promocyjnej na poszczególnych imprezach i terminach jest ograniczona i może zostać wyczerpana przed końcem promocji!!!

Promocja FIRST MOMENT!!!(od ceny z poniższej tabeli)

do  15.02.2018    -20% dla nowych Kientów   -25% dla stałych Klientów

 

dodatkowo:

-zaliczka tylko 15%,

-gwarancja niezmienności ceny,

-gwarancja zachowania znizki,

-gwarancja bezplatnej zmiany terminu i zwrotu kosztów,

 

Zniżka dla Stałych Klientów, która wynosi zawsze 5% aktualnej ceny podstawowej, dla każdego rodzaju imprez. Stałym Klientem jest każda osoba, która podróżowała z Almaturem w ostatnich dwóch latach.

W terminie do 31 stycznia gwarantujemy jednak Stałym Klientom skorzystanie z cen promocyjnych, nawet jeśli ilość miejsc przeznaczonych do tej promocji została wcześniej wyczerpana.
Przypominamy również o akcji „Przyprowadź Przyjaciela”. Zgodnie z jej zasadami jeśli Stały Klient poleci imprezę Almaturu swoim znajomym, którzy z nami wcześniej nie podróżowali, to otrzymają oni 5% zniżki, a jego zniżka Stały Klient wzrośnie do 7,5%.

 

TERMINY

CENA KATALOGOWA

(zł/ os.)

23-26.08.2018 1499

 

CENA ZAWIERA

Zakwaterowanie:3 noclegi w hotelu lub pensjonacie o standardzie **/*** w okolicy Berlina. Pokoje 2, 3 osobowe z łazienkami.
Wyżywienie:3 śniadania w formie bufetu, 3 kolacje.
Transport:Autokar z klimatyzacją, toaletą, DVD, barkiem.
Ubezpieczenie:Signal Iduna S.A.
Realizacja programu turystycznego. Opieka pilota.

 

Cena podstawowa nie zawiera:
- kosztów realizacji programu turystycznego (wstępy, rejs po Szprewie, przewodnicy lokalni, ewentualne przejazdy komunikacją miejską, system Alma Tour Guide) - orientacyjny koszt: ok. 85 EUR,
- programu fakultatywnego: wjazd na wieżę telewizyjną ok. 12 EUR,
- pozostałych posiłków i degustacji wymienionych w programie ok. 40 EUR,
- dopłat za dojazdy z wybranych miejscowości w Polsce, podanych w rozkładzie jazdy.

 

Informacje praktyczne
Cena podstawowa dotyczy wyjazdów z Katowic, Gliwic, Opola i Wrocławia.
Pilot rozlicza się z grupą z pobranych kwot na realizację programu.
Koszty płacone za całą grupę (np. za lokalnych przewodników) są dzielone na wszystkich jej uczestników.
Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych i centrach historycznych.
Kolejność realizacji programu może ulec zmianie.
Przekroczenie granic na podstawie ważnego dowodu osobistego (dotyczy obywateli UE) lub paszportu.
Przejazd: Wrocław - Spreewald (ok. 250 km) - ok. 4 godz.
Trasa wycieczki liczona od granic Polski - ok. 500 km.

 

INFORMACJE WYJAZDOWE
1)Na trasach dojazdowych w Polsce, przy liczbie uczestników mniejszej niż 18 osób przejazd może nastąpić mikrobusem, a podczas przejazdów krajowych możliwe są przesiadki.
2)Na miejsce zbiórki należy się zgłosić 10 minut przed planowanym odjazdem autokaru.
3)Miejsca w autokarze przydzielane są według kolejności zgłoszeń. W szczególnych przypadkach, w miarę możliwości, mogą być uwzględnione życzenia Uczestników dotyczące wyboru miejsca w autokarze - dotyczy to jednak tylko sytuacji uzasadnionych np. chorobą, inwalidztwem, ciążą. Miejsca wskazuje Uczestnikom pilot w momencie wsiadania do autokaru docelowego.
4)Godziny odjazdów i przyjazdów mogą ulegać zmianom spowodowanym warunkami atmosferycznymi, sytuacją na drogach i przejściach granicznych lub inną siłą wyższą.

 

PLAN PODRÓŻY
Uwaga: godziny powrotów są godzinami orientacyjnymi
Miasto Godz. wyjazdu Dopłata Godz. powrotu
101 Warszawa
Aleje Jerozolimskie 144, Dworzec Autobusowy Warszawa Zachodnia, stanowisko 11
01:30 100 zł  23:50
102 Łódź
al. Włókniarzy 227, Dworzec PKS Łódź Kaliska, przy stanowiskach 4,5,6 (wjazd od ulicy Karolewskiej)
03:15 80 zł  22:15
103 Piotrków Trybunalski
ul. Sikorskiego 52, stacja paliw Huzar, przy zjeździe do miasta z trasy DK1
04:00 80 zł  21:30
104 Radomsko
Stobiecko Szlacheckie - stacje paliw przy DK1, 436 km, zgodnie z kierunkiem podróży
04:45 50 zł  20:45
105 Częstochowa
Parkingi przy restauracjach McDonald's, przy trasie DK1, zgodnie z kierunkiem podróży
05:30 50 zł  20:15
106 Sosnowiec
ul. Kresowa 2, obok stacji paliw Shell i McDonald's
06:20 30 zł  19:15
201 Kraków
ul. Reymonta 22, parking dla autokarów, przed wejściem na stadion Wisły (od ul. Reymonta)
05:30 50 zł  20:30
001 Katowice
ul. Piotra Skargi 4, Dworzec Autobusowy, stanowiska 1-4, obok Supersamu
07:00 0 zł  19:00
002 Gliwice
ul. Rybnicka 159, przy drodze nr 78, parking za stacją paliw Shell
07:45 0 zł  18:00
003 Opole
ul. Dubois 9, parking na rogu ulic Dubois i 1 Maja (wjazd od ulicy Dubois)
09:00 0 zł  17:00
004 Wrocław
ul. Sucha 1, Dworzec Autobusowy, poziom minus 2, stanowiska odjazdowe 10,11
10:30 0 zł  15:30

 

BIURO PODRÓŻY BUSFERIE

Serwis busferie.pl wykorzystuje tzw. pliki "cookies" (ciasteczka), w celu prawidłowego działania, bezpieczeństwa oraz komfortu Użytkownika. Pliki "cookies" to standard i nie są one groźne. Aby dowiedzieć się więcej na temat plików "cookies", zobacz Politykę prywatności.

Akceptuję ciasteczka z tej strony.