Whisky, zamki i Beatlesi

 

Cambridge - York - Edynburg - Loch Ness - Fort Augustus - zamek Eilean Donan - Glen Coe - Liverpool - Chester - Windsor - Londyn

 

 

- Edynburg - twierdza na stokach wulkanów
- Loch Ness i tajemniczy potwór
- Szkocka whisky i malownicze zamki
- Glen Coe - niesamowita dolina
- Liverpool - miasto Beatlesów
- Królewski Londyn i inne atrakcje

 

 

 

 

  

Program ramowy:

1 dzień:

Wyjazd z Polski według rozkładu jazdy. W trakcie przejazdu planowane są krótkie postoje i przerwa na posiłek.

 

2 dzień:
Podróż przez Niemcy, Holandię, Belgię i Francję. Przyjazd do Calais. Przeprawa promowa Calais - Dover lub przejazd Eurotunelem. Zakwaterowanie w hotelu w okolicy Cambridge, nocleg.

 

3 dzień:
Po śniadaniu wizyta w historycznym miasteczku uniwersyteckim Cambridge i zwiedzanie słynnych uczelni - Trinity College z budynkiem biblioteki Wren, King’s College i King’s College Chanel. Przejazd do założonego jeszcze przez Rzymian miasta York, dawnej stolicy Wikingów. Zwiedzanie ruin opactwa St. Mary’s Abbey oraz katedry York Minster - monumentalnej budowli gotyckiej, a następnie spacer po starówce. Przejazd na nocleg w okolicy Glasgow/ Edynburga.

 

4 dzień:
Po śniadaniu wyjazd do Edynburga - stolicy Szkocji wzniesionej na stokach wygasłych wulkanów. Objazd miasta autokarem: Nowe Miasto, aleja Princes Street z pomnikiem Scotta, Pałac Holyroodhouse - rezydencja królewska, Park Holyrood. Następnie odwiedzimy wnętrza Zamku Edynburskiego (w którym przechowywane są klejnoty koronne i kamień przeznaczenia) oraz kompleks zamkowy, w skład którego wchodzą m.in. Pałac Królewski z Wielką Salą, koszary, Kaplica św. Małgorzaty, Argyle Battery z działem One o’Clock Gun i ogromna armata Mons Meg. Czas wolny. Następnie przejazd do czynnej destylarni whisky „Glenkinchie Destillery”, gdzie można zapoznać się z tajnikami produkcji narodowego szkockiego płynnego skarbu – degustacja szlachetnych trunków. Powrót do Edynburga, spacer po Royal Mile - głównej arterii Starego Miasta, czas wolny. Powrót do hotelu na nocleg.

 

5 dzień:
Po wczesnym śniadaniu przejazd na północ Szkocji nad tajemnicze jezioro Loch Ness, rozsławione przez legendę o słynnym potworze Nessi. Zwiedzanie Centrum Potwora w Drumnadrochit, możliwość zakupu pamiątek, a następnie podróż nabrzeżem jeziora obok ruin średniowiecznego zamku Urquhart Castle do miejscowości Fort Augustus, gdzie trasa drogowa przecina Kanał Kaledoński - zabytek techniki, na który składa się 29 śluz, 10 mostów i 4 akwedukty. Później przejazd do malowniczego, najczęściej fotografowanego w Szkocji zamku Eilean Donan - siedziby klanu McRae. Powrót do hotelu przepiękną „Doliną Łez”- Glen Coe. Po drodze oglądamy najwyższy szczyt górski Wielkiej Brytanii - Ben Nevis. Przejazd do hotelu na nocleg.

 

6 dzień:
Po wczesnym śniadaniu przejazd do miasta Beatlesów - Liverpoolu. Spacer do Cavern Club – miejsca pełnego ciekawych rock&rollowych pamiątek, gdzie magiczna czwórka zaczynała swoją karierę. Zwiedzanie wystawy o historii Beatlesów na nabrzeżu Albert Dock. Na koniec wizyta w liverpoolskiej Katedrze. Przejazd do pełnego uroku miasta Chester, gdzie udamy się na rzymskie mury otaczające katedrę, najlepiej zachowane w całej Wielkiej Brytanii. Zejście w ulice starego miasta ze wspaniałymi 300-letnimi domami z muru pruskiego. Przejazd na nocleg w okolicy Birmingham.

 

7 dzień:
Po śniadaniu przejazd do Windsoru i zwiedzanie z przewodnikiem oficjalnej rezydencji królowej, a zarazem najstarszego i największego zamieszkałego zamku na świecie. Spacer wśród murów i ogrodów tej imponującej wielkością i potęgą królewskiej rezydencji. Następnie przejazd w kierunku Londynu i zwiedzanie twierdzy Tower of London - słynnej budowli, która w swej historii była fortecą, pałacem i więzieniem. Zobaczymy także most zwodzony Tower Bridge. Przejazd przez City - finansową dzielnicę Londynu. Odwiedzimy wnętrza imponującej katedry św. Pawła, z drugą co do wielkości kopułą na świecie (117 m wysokości). Zakwaterowanie w hotelu i nocleg.

 

8 dzień:
Po śniadaniu dalsze zwiedzanie Londynu: Westminster Abbey - od 1066 roku miejsce koronacji królów angielskich. Spacer pod budynki parlamentu (Houses of Parliament) ze słynnym zegarem Big Ben, ulicą Whitehall do Parliament Square, Downing Street nr 10. Następnie zobaczymy Trafalgar Square z kolumną Nelsona i National Gallery, Piccadilly Circus, Chinatown, Leicester Square i słynną ulicę handlową Oxford Street. Wizyta w British Museum z imponującą kolekcją eksponatów pochodzących ze wszystkich stron świata. Spacer malowniczymi ulicami Covent Garden i Soho pod National Galery. Wyjazd i powrót na stary kontynent przez Dover.

 

9 dzień:
Powrót do kraju w godzinach południowych.

 

Program fakultatywny

- London Eye ok. 21 GBP
- destylarnia whisky ok. 8 GBP

 

UWAGA; Kolejność realizacji programu może ulec zmianie.

 

Osoby podróżujące same mogą uniknąć dopłaty za pokój jednoosobowy wyrażając chęć i zgodę na dokwaterowanie do pokoju 2 lub 3 osobowego (ew. 2 os. z dostawką) . Dopłatę za pokój jednoosobowy pobieramy wyłącznie od osób, które chcą być zakwaterowane w takim pokoju.

 

 

  

TERMINY I CENY

Sprawdz w biurze dostępność oferty i aktualną cenę!!!

Ilość miejsc przeznaczonych do sprzedaży promocyjnej na poszczególnych imprezach i terminach jest ograniczona i może zostać wyczerpana przed końcem promocji!!!

Promocja FIRST MOMENT!!!(od ceny z poniższej tabeli)

do  15.02.2018    -20% dla nowych Kientów   -25% dla stałych Klientów

 

dodatkowo:

-zaliczka tylko 15%,

-gwarancja niezmienności ceny,

-gwarancja zachowania znizki,

-gwarancja bezplatnej zmiany terminu i zwrotu kosztów,

 

Zniżka dla Stałych Klientów, która wynosi zawsze 5% aktualnej ceny podstawowej, dla każdego rodzaju imprez. Stałym Klientem jest każda osoba, która podróżowała z Almaturem w ostatnich dwóch latach.

W terminie do 31 stycznia gwarantujemy jednak Stałym Klientom skorzystanie z cen promocyjnych, nawet jeśli ilość miejsc przeznaczonych do tej promocji została wcześniej wyczerpana.
Przypominamy również o akcji „Przyprowadź Przyjaciela”. Zgodnie z jej zasadami jeśli Stały Klient poleci imprezę Almaturu swoim znajomym, którzy z nami wcześniej nie podróżowali, to otrzymają oni 5% zniżki, a jego zniżka Stały Klient wzrośnie do 7,5%.

 

 TERMINY

CENA KATALOGOWA

(zł/ os.)

30.06-08.07.2017

2987

11-19.08

2987

 

 Cena zawiera:

Zakwaterowanie:6 noclegów w hotelach o standardzie **/***: 1 nocleg w okolicy Cambridge, 3 w okolicy Glasgow/ Edynburga, 1 w okolicy Birmingham, 1 w okolicy Londynu. Pokoje 2, 3 osobowe z łazienkami.
Wyżywienie:6 śniadań serwowanych.
Transport:Autokar z klimatyzacją, toaletą, DVD, barkiem.
Ubezpieczenie:Signal Iduna S.A.
Realizacja programu turystycznego. Opieka pilota.

 

Cena podstawowa nie zawiera:
- kosztów realizacji programu turystycznego (wstępy, przewodnicy lokalni, system Alma Tour Guide) - orientacyjny koszt: ok. 145 GBP + 9 EUR,
- programu fakultatywnego: London Eye ok. 21 GBP, destylarnia whisky ok. 8 GBP,
- dopłat za dojazdy z wybranych miejscowości w Polsce, podanych w rozkładzie jazdy.

 

Informacje praktyczne
Cena podstawowa dotyczy wyjazdów z Katowic, Gliwic, Opola, Wrocławia, Legnicy i Bolesławca.
Pilot rozlicza się z grupą z pobranych kwot na realizację programu.
Koszty płacone za całą grupę (np. za lokalnych przewodników) są dzielone na wszystkich jej uczestników.
Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych i centrach historycznych.
W trakcie zwiedzania przewidziane są przerwy na posiłki aranżowane przez pilota – cena posiłku ok. 15-25 GBP.
Kolejność realizacji programu może ulec zmianie.
Przekroczenie granic na podstawie ważnego dowodu osobistego (dotyczy obywateli UE) lub paszportu.
Przejazd: Wrocław - Cambridge (ok. 1450 km) - ok. 21 godz.
Trasa wycieczki liczona od granic Polski - ok. 4800 km.
W celu korzystania z gniazdek elektrycznych należy zabrać ze sobą wtyczki przejściowe.

 

 

AlmaTour Guide
Staramy sie aby program naszych wycieczek był realizowany sparawnie i w sposób jak najbardziej przyjazny dla uczestników.Dlatego na wiekszości wycieczek stosowany jest bezprzewodowy,elektnoniczny system komunikowania się pomiędzy pilotem lub przewodnikiem,a uczestnikami-AlmaTour Giude.Podczas zwiedzania miast oraz wnętrz obiektów(muzea,zamki,kościoły,pałace itp.) pilot/przewodnik korzysta z mikrofonu z nadajnikiem,a uczestnicy,z niewielkich,indywidualnych,jednorazowych słuchawek i odbiorników,co znacznie ułatwia przekazywanie informacji.

 

 

INFORMACJE WYJAZDOWE

1)Na trasach dojazdowych w Polsce, przy liczbie uczestników mniejszej niż 18 osób przejazd może nastąpić mikrobusem, a podczas przejazdów krajowych możliwe są przesiadki.
2)Na miejsce zbiórki należy się zgłosić 10 minut przed planowanym odjazdem autokaru.
3)Miejsca w autokarze przydzielane są według kolejności zgłoszeń. W szczególnych przypadkach, w miarę możliwości, mogą być uwzględnione życzenia Uczestników dotyczące wyboru miejsca w autokarze - dotyczy to jednak tylko sytuacji uzasadnionych np. chorobą, inwalidztwem, ciążą. Miejsca wskazuje Uczestnikom pilot w momencie wsiadania do autokaru docelowego.
4)Godziny odjazdów i przyjazdów mogą ulegać zmianom spowodowanym warunkami atmosferycznymi, sytuacją na drogach i przejściach granicznych lub inną siłą wyższą.

 

 PLAN PODRÓŻY
Uwaga: godziny powrotów są godzinami orientacyjnymi

Miasto Godz. wyjazdu Dopłata Godz. powrotu
Białystok
ul. Zwierzyniecka 12, parking przy biurze Almatur
07:00 +150 zł 03:30 *
Warszawa
Al. Jerozolimskie 144, Dworzec Autobusowy Warszawa Zachodnia, stanowisko 10
10:45 +100 zł 23:50
Łódź
Dworzec PKS Łódź Kaliska, przy Al. Włókniarzy stanowiska 4,5,6 (wjazd od ul. Karolewskiej)
13:00 +75 zł 22:15
Piotrków Tryb.
ul. Dworska 4, Stacja benzynowa Orlen przy zjeździe do miasta z trasy DK1
14:00 +75 zł 21:30
Radomsko
Stobiecko Szlacheckie - stacje benzynowe przy DK1 (436 km) - kier. Warszawa - czerwona, kier. na Katowice - zielona
14:30 +50 zł 20:45
Częstochowa
Parkingi McDonalds przy DK1 - zgodnie kierunkami podróży
15:15 +50 zł 20:15
Sosnowiec
ul. Kresowa 2, obok stacji Shell i McDrive
16:15 +25 zł 19:15
Gdańsk
parking koło poczty przy Dworcu Głównym PKP
06:30 +200 zł 04:45 *
Grudziądz
stacja paliw Statoil - Marzy Stare k/Grudziądza
08:00 +175 zł 03:15 *
Toruń
ul. Kujawska, parking przy Dworcu Głównym PKP, przystanek linii nr 22 dla wysiadających
09:15 +175 zł 02:00 *
Włocławek
ul.Pułaskiego przed hotelem "Kujawy"
10:10 +150 zł 01:00 *
Płock
Stacja Paliw "BLISKA", ul. Kolejowa 46, Płock-Radziwie przy trasie wylotowej Płock-Łódź
11:00 +150 zł 00:15 *
Kutno
ul. Józefów 26, Mc Donalds przy stacji benzynowej "BP" na trasie Warszawa-Poznań
11:45 +125 zł 23:30
Lublin
ul. Radziszewskiego, parking przed "Chatką Żaka"
09:30 +150 zł 01:45 *
Puławy
ul. Lubelska 1, parking hotelu Izabella
10:15 +125 zł 01:00 *
Radom
ul. Wernera 52,Stacja benzynowa Lukoil-McDonalds
11:30 +100 zł 23:45
Kielce
Parking przed Dworcem Głównym PKP
12:45 +100 zł 22:30
Rzeszów
Dworzec PKP, przy wejściu głównym od strony miasta
12:15 +125 zł 23:30
Dębica
McDonalds na obwodnicy Dębicy
13:00 +100 zł 22:45
Tarnów
ul. Kościuszki 10, parking przed hotelem "Tarnovia"
13:45 +75 zł 22:00
Kraków
ul. Reymonta 22, parking dla autokarów, przed stadionem "Wisły"
15:15 +50 zł 20:30
Katowice
ul. P. Skargi, Dworzec PKS (obok Supersamu)
17:00 0 zł 19:00
Gliwice
ul. Rybnicka 159 (przy drodze nr 78), parking za stacją Shell
17:45 0 zł 18:00
Opole
Parking przy skrzyżowaniu ulic: 1 Maja i Duboisa (za sklepem "Biedronka"), wjazd na parking od ul. Duboisa
18:45 0 zł 17:00
Poznań
ul. Dworcowa, parking przy "Dworcu Letnim" na dojeździe do Dworca Gł. PKP
16:45 +100 zł 18:45
Leszno
Al. Konstytucji 3 Maja, parking przy hali Trapez (z tyłu hali)
18:15 +75 zł 17:15
Wrocław
ul. Sucha, dworzec PKS, peron IV, V
20:15 0 zł 15:30

* wyjazd dnia nastepnego

 

BIURO PODRÓŻY BUSFERIE

Serwis busferie.pl wykorzystuje tzw. pliki "cookies" (ciasteczka), w celu prawidłowego działania, bezpieczeństwa oraz komfortu Użytkownika. Pliki "cookies" to standard i nie są one groźne. Aby dowiedzieć się więcej na temat plików "cookies", zobacz Politykę prywatności.

Akceptuję ciasteczka z tej strony.